top of page

Průběh stáže

Kdo může na stáž?

Pokud chceš vyjet na zahraniční stáž, musíš být student oboru Zubního lékařství a zároveň registrovaným členem našeho sdružení.
Pokud ještě nejsi, není nic jednoduššího než vyplnit přihlášku na horní liště.

Na jak dlouho?

Trvání stáží je u každého státu odlišné, ale většinou je to 1-4 týdny.
Na jak dlouho můžeš jet, zjistíš v tzv. coutry profilu jednotlivých zemí.

Co ti zajistí sdružení?

  • Pomůžeme ti vybrat stáž, která ti bude šitá na míru

  • Pomůžeme ti s vyřízením potřebných dokumentů, případně cestovních víz

  • Zajistíme ubytování po celou dobu praxe

  • Zprostředkujeme prvotní komunikaci se zahraniční univerzitou

Kdo pozdě chodí, sám sobě... 

Přihlášky na stáže je nutné předkládat v předstihu, aby se vše stihlo v klidu vyjednat. To znamená, že přihláška na jarní stáž musí ležet na stole LEA do konce listopadu a na letní do konce března.
Jakékoli přihlášky podané později budou ignorovány.

Co si zajistíš sám?

Sdružení ti pomůže se vším, co je třeba, a zajistí ubytování a tvůj program. Cesta, ubytování, popřípadě vízum je hrazené tebou. Stáž v nemocnici je zdarma. Nemusíš se bát, ubytování je zajišťováno na kolejích, a je tedy za studentské ceny. Přibližnou částku, kterou si budeš muset připravit, zjistíš opět z country profile jednotlivých zemí.

Co na stáži?

Někdo z místní organizace tě vyzvedne na nádraží či letišti. Nemusíš se tedy bát, že bys byl v cizí zemi hned první den zcela sám. To vše většinou zařizuje LEO nebo někdo jím pověřený. Potom ti ukáže ubytování a vysvětlí průběh celé stáže.
Následující den ti ukážou kliniku a seznámí tě s doktory. Možnosti tvé práce tam (observing nebo assisting) záleží zcela na doktorovi a tvém přístupu.
Místní organizace ti zajistí i sociální program. V jaké rozsahu už pak záleží na LEOvi. Většinou se ti dostane prohlídky města a poznání hospůdek či klubů.

Co po stáži?

Stáží v zahraniční získáš nejen spoustu nových zkušeností a znalostí, ale také potvrzení o praxi od univerzity, a pokud napíšeš zprávu o své stáži a odešleš ji NEOvi, tak obdržíš i certifikát od IADS o zahraniční praxi. A to se bude v tvém životopise určitě vyjímat.

bottom of page