top of page

Světový den ústního zdraví 2024

20. března 2024 se ku příležitosti Světového dne ústního zdraví (SDÚZ) konal další ročník stejnojmenné akce, kterou pořádá ČSK ve spolupráci se svými partnery, mezi které patří kromě Sdružení studentů stomatologie také Asociace dentálních hygienistek, 3. LF UK, projekt Dětský úsměv a další.

Cílem této každoročně konané akce je šíření znalostí v oblasti orálního zdraví a edukace správné péče o dutinu ústní.


Letošní ročník byl tématicky zaměřen na roli rodičů a dalších rodinných příslušníků v péči o dentální hygienu a zdraví dětí. Hlavní událost SDÚZ proběhla v pražském Kulturním domě Ládví, kde byl přípraven celodenní zábavný program, a to jak pro žáky základních a mateřských školek, tak i pro širokou veřejnost. 


Kromě hlavního programu probíhají v rámci SDÚZ také externí činnosti, za Sdružení studentů stomatologie se jedná o dobrovolnickou edukační činnost ve školkách, dětských domovech, azylových domech a dalších zařízeních. Tyto externí činnosti probíhají celý měsíc březen ve všech fakultních městech.


Školící studenti tak mají možnost šířit osvětu o orálním zdraví, zdokonalit si svoje komunikační schopnosti s dětskými pacienty a získat nové zajímavé zkušenosti. Dětičky na oplátku kromě instruktáže správného čištění zoubků zábavnou formou dostávají také dárkové balíčky se základními prostředky ústní hygieny.

Děkujeme České stomatologické komoře za možnost zúčastnit se této osvětové akce, našim sponzorům, jimiž byli letos Profimed a Herbadent, za jejich materiální podporu a v neposlední řadě našim dobrovolníkům z řad studentů za jejich čas a úsilí.
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page