Přivítání prváků v Plzni
- Kateřina Medřická

- 9. 11.
- Minut čtení: 1
Den před začátkem nového semestru na Lékařské fakultě v Plzni, 30. 9., jsme pro studenty prvního ročníku zubního lékařství uspořádali již tradičně konanou akci s názvem Infotour.
Během dne měli noví studenti možnost zasoutěžit si ve vědomostní hře, kdy se v týmech snažili na našich stanovištích odpovědět správně na otázky z různých okruhů zubního lékařství a všeobecné medicíny. Výměnnou za správné odpovědi jim byly kredity, jejichž výsledný počet nakonec rozhodl o vítězném týmu, který si jako odměnu odnesl plášť naší fakulty. Tento program jsme uskutečnili ve spolupráci s Lékařskou fakultou a projektem Welcome Days 2025. Soutěž byla tak otevřená nejen studentům stomatologie, ale též všeobecného lékařství.

Následova samotná schůzka se všemi zájemci z prvního ročníku zubního lékařství, pro které jsme si jakožto funkcionáři našeho města připravili prezentaci, ve které jsme představili Sdružení studentů stomatologie, ale i nadnárodní organizace jako je EDSA nebo IADS. Také jsme prvákům předali naše rady a zkušenosti ze studia, blíže jsme představili město Plzeň a poradili s prací se studijními online platformami. Každý z účastníků přednášky si také odnesl dárkovou tašku plnou produktů značek Elmex, Listerine a Meridol.
Po přednášce následovala společná prohlídka prostor budovy fakulty a také Stomatologické kliniky FN Lochotín, kde velká část výuky probíhá.
Po formálních záležitostech jsme se s novými studenty přesunuli do VŠ klubu Ucho, kde jsme měli možnost vzájemně se lépe poznat v přátelském a uvolněném prostředí.
Podobné uvítací akce pro první ročníky studentů stomatologie proběhly na začátku zimního semestru i v ostatních fakultních městech. Moc děkujeme všem organizátorům za jejich čas a úsilí a přejeme našim prvákům úspěšný start studia!





Komentáře