top of page

73. General meeting EDSA

V týdnu 13. - 19. 4. 2024 se uskutečnil 73. General meeting Evropské asociace studentů stomatologie EDSA (European dental students’ association), kterého se zúčastnila česká delegace složená ze tří studentů zubního lékařství MUNI MED a jedné studentky z Lékařské fakulty UK v Plzni. Toto shromáždění se konalo v Bukurešti a setkalo se zde přes 170 studentů z 35 různých zemí napříč Evropou.


První dny se nesly v duchu seznamování s ostatními delegáty a poznávání Bukurešti. Rumunská skupina organizátorů nás vřele přivítala v krásném hotelu Continental Forum a během prvního večera proběhl uvítací večírek v jednom z barů v centru města.


Následující tři dny probíhalo valné shromáždění, které se tentokrát konalo ve výjimečném Paláci Parlamentu, což je pravděpodobně druhá největší administrativní budova na světě. Během shromáždění jsme diskutovali o uplynulém mandátu výkonné rady, řešili jsme, kam směřuje EDSA v dalším období, zvolili jsme novou prezidentku asociace a také destinaci příštího jarního meetingu. Z úspěchů tohoto shromáždění bych vyzdvihla přesunutí sídla a účtu EDSA do irského Dublinu a schválení plánu sepsání databázi klinik v různých zemích Evropy, které budou moci studenti stomatologie kontaktovat pro možnost uskutečnění svých letních stáží.


Čtvrtý den jsme se zúčastnili workshopů a panelové diskuze. Každý účastník si mohl vybrat dva z osmi praktických workshopů a vyzkoušet si tak nanečisto různé stomatologické zákroky. Během dne se nám touto cestou také prezentovaly různé stomatologické firmy, které tyto kurzy sponzorovaly.


Kromě oficiálního programu se každý večer konaly společenské akce, od uvítacího večírku až po tradiční Edsavision party. Na konci celého meetingu se pak uskutečnil krásný Galavečer, kterým jsme slavnostně uzavřeli celý týden.

Osobně vnímám účast na akcích EDSA jako velmi důležitou a přínosnou, nejen pro můj osobní rozvoj, ale také pro vývoj stomatologie jako takové, a to díky tomu, že EDSA představuje hlas studentů z celé Evropy a umožňuje nám tak ovlivňovat směřování našeho oboru a jeho výuky již z pozice studentů. Nesmírně významná je pro mě také možnost vzájemně se inspirovat a budovat síť konexí v rámci oboru na nadnárodní úrovni. 


Během léta EDSA pořádá tři výměnné týdenní pobyty a příští General meeting se bude konat v srpnu ve francouzském Štrasburku.


Eliška Jandová, studentka ZL, 4. ročník

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page