top of page

72. General meeting EDSA

Aktualizováno: před 2 dny

Ve dnech 18.-25.8. se uskutečnil 72. General meeting Evropské asociace studentů stomatologie EDSA (European dental students’ association), kterého se zúčastnila česká delegace složená ze dvou aktuálních studentů zubního lékařství a jednoho absolventa MUNI MED a dvou studentek z Plzeňské lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Toto shromáždění se konalo v Liverpoolu a setkalo se zde přes 140 studentů z 26 různých zemí napříč Evropou. Souběžně s ním se na stejném místě odehrával i meeting asociace vyučujících stomatologů ADEE (Association for dental education in Europe), se kterou EDSA spolupracuje.První dva dny se nesly v duchu dobrovolnictví a v patnáctičlenné skupině studentů jsme navštívili centrum volného času pro děti ze sociálně slabších vrstev, které jsme naučili základy správné dentální hygieny. Kromě čištění zoubků jsme si také zahráli různé hry a celá akce byla pozitivně hodnocená nejen námi, ale také ze strany dětí a personálu KIND centra.


Během následujících pěti dní jsme diskutovali o směřování dalších kroků EDSA, volili nové zástupce do výkonné rady a také jsme se účastnili několika zajímavých přednášek, workshopů a panelové diskuze vedené profesory z Norska, Dánska, Itálie a Chorvatska. Kromě oficiálního programu se každý večer konaly také různé společenské akce od uvítacího večírku v Irském baru na Mathew street až po honosný Galavečer na závěr celého týdne.


Osobně vnímám účast na akcích EDSA jako velmi důležitou a přínosnou, nejen pro můj osobní rozvoj, ale také pro vývoj stomatologie jako takové, díky tomu, že EDSA představuje hlas studentů z celé Evropy a umožňuje nám tak ovlivňovat směřování našeho oboru a jeho výuky již z pozice studentů. Zajímavá je také možnost vzájemně se inspirovat a budovat síť konexí v oboru na nadnárodní úrovni.


Během podzimu ještě EDSA pořádá tři výměnné týdenní pobyty a příští General meeting se bude konat na jaře v Rumunském hlavním městě, Bukureští, kam se již velmi těším.

27.8.2023, Eliška Jandová, studentka ZL, 4. ročník

30 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page