UKloupes

SSS ČR ve spolupráci s UKloupes nabízí svým členům možnost objednat si lupové brýle za příznivou studentskou cenu.

Na webu UKloupes si vyberte brýle, které Vám vyhovují a svoji objednávku zašlete na email 1.viceprezident.ssscr@gmail.com, do předmětu uveďte UKloupes - objednávka.
Více o cenách naleznete na webu UKloupes.

Jak si správně vybrat lupové brýle?

Jaké zvětšení si vybrat?

Pro práci praktického zubního lékaře se zvětšení 3x nejlepší volbou. Poskytuje uspokojivou míru zvětšení bez velkého poklesu hloubky ostrosti nebo světelnosti. Pokud se ve své praxi specializujete na endodontické ošetření je vhodnější si pořídit brýle s větším zvětšením. To samé platí i pro mikrochirurgii - zvětšení 3x a více, záleží na přesné povaze chirurgických výkonů.
Nezapomeňte, že s vyšším zvětšením se snižuje hloubka ostrosti. Hloubko ostrosti udává vzdálenost před i za bodem zaostření kdy je ještě objekt ostrý.


Jaká je moje pracovní vzdálenost?

Pro zjištění Vaši pracovní vzdálenosti stačí měření na křesle na kterém pracujete. Lupové brýle se musí shodovat s Vašimi pracovními požadavky. Vyvarujte se měření vzdálenosti na fantomech, protože při práci s pacientem je situace jiná a mohli byste si vybrat nevhodnou pracovní vzdálenost. Při výběru kratší nebo delší vzdálenosti si budete přetěžovat záda.
Pracovní vzdálenost se měří od Vašich očí k ústům pacienta. Při měření byste měli sedět ve Vaší pracovní poloze, s rovnými zády, hlavu lehce předkloněnou. Většině lékařů nejvíce vyhovuje střední pracovní vzdálenost 420mm.
Drobnější nebo vyšší lékaři mohou zvolit pracovní délku 340mm nebo 460mm.


Mám si pořídit odklápěcí brýle nebo TTL (through-the-lens) brýle?

Tady záleží na Vašich osobních preferencích. Oba typy mají své výhody. TTL brýle jsou lehčí a měné mohutné, ale nemůžete s nimi pohybovat mimo zorné pole a jsou znatelně dražší. Jejich hlavní výhodou je větší zorné pole protože jsou blíže k očím. Ale na druhou stranu snižují Vaše periferní pole, když budete střídat nástroje.
Odklápěcí brýle nevyžadují individuální zasazení což znamená, že jsou levnější. Díky tomu je můžete půjčit svému kolegovi nebo úhel náklonu může být přizpůsoben jednotlivým druhům operace.


Používám dioptrické brýle, mohu přesto používat lupové brýle?

Ano, můžete používát korekční kontaktní čočky brýle se sportovními obroučkami. Pokud používáte brýle, potom si musíte pořídit skla do našich obrouček. UKloupes Vám tuto možnost nabízí. V případě, že rádi střídáte kontaktní čočky a brýle uplatníte oba typy obrouček, kdy můžete přendávat lupové brýle na požadovaný typ obrouček.

Převzato z webu UKloupes - which loupes

Pokud máte jakékoliv otázky neváhejte nás kontaktovat na adrese info.ssscr@gmail.com

s

Naši sponzoři