Tisková zpráva akce: "Ve zdravé ČR zdravý zub"

V tento den studenti Zubního lékařství vyrazí do ulic měst a věnují svůj čas Vašemu zdraví a správné péči o dutinu ústní. Vyzbrojeni budou nejrůznějšími pomůckami od modelů zubů a kartáčků až po detektory zubního plaku. Roztomilé překvapení čeká i na malé děti. Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše dotazy a zároveň s Vámi natrénujeme péči o Váš chrup, což je naším stěžejním cílem.

Je to právě zubní povlak, který je příčinou většiny onemocnění dutiny ústní. Napadlo Vás někdy proč vlastně takový plak vzniká? Uškodí nám? Můžeme ho nějakým způsobem účinně odstranit? Je normální krvácení dásní při číštění? A co je vlastně ta parodontóza? Na všechny tyto otázky se Vám pokusíme odpovědět.

Přijďte za námi a zastavte se na našem centrálním stanu nebo se svěřte do rukou našich zkušených a usměvavých studentů v ulicích. Individuálně Vám poradíme, jak správně pečovat o Vaše ústa.

Vyvrátíme nepravdivé pověry a zkvalitníme Vaši péči natolik, abyste nám již jako studentům začali důvěřovat a v budoucnu nás rádi navštevovali v ordinacích a to ne se strachem, ale s krásným zdravým úsměvem v každém věku.

Těšíme se na Vás!

Za všechny studenty se srdečným pozdravem,
Marie Kostolányová
National Prophylaxis Officer
Sdružení studentů stomatologie ČR

Partneři projektu