Bassova technika

Jedná se o techniku, kde je důraz kladen na veškeré oblasti kolem zubu, včetně gingivy (dásně v okolí zubu). Čímž se zcela odstraní zbytky jídla a nánosy plaku.
Vrstva plaku je nejprve patrna v krčkové oblasti zubu, proto čištění této oblasti je velmi důležité při předcházení vzniku zubního kazu.

Jaký kartáček mám použít?

Jelikož se štětinkami kartáčku dostáváme také na přilehlé měkké tkáně zubu, doporučujeme použít kartáček s měkkými štětinkami. Více Jak si vybrat kartáček

Jak na to?

Čistíme zuby každé čelisti zvlášť. Doporučujeme začít na předních řezácích horní čelisti.

1) Přiložte štětinky měkkého kartáčku do žlábku, na rozhraní zubu a dásně pod úhlem 45 stupňů.

Část štětinek by měla být na zubu a část na dásni.

2) Začněte vytvářet kartáčkem menší kroužky.

Postupně pokračujte zub po zubu. Jakmile se dostanete k poslednímu zubu, vyčistěte zadní plošku a překročte na vnitřní stranu zubního oblouku. Stejným způsobem pokračujeme s čištěním i na vnitřní straně. Kolem posledního zubu se opět dostanete na vnitřní stranu. Dočistěte zubní oblouk až do místa, kde jste začali. To vám dá jistotu, že jste na žádné místo nezapomněli.

Pamatujte, že musíte štětinkami zůstat ve žlábku (rozhraní zubu a dásně) po celou dobu čištění. To se týká obzvláště zadních zubů, kdy máme tendenci s kartáčkem ze žlábku sklouzávat pryč.

3) Nakonec vyčistěte kousací plošky zubů.

Stejným způsobem pak pokračujte v dolní čelisti.

Partneři projektu