XXVII. Valná byla prostě super..

.. tak si o ní počtěte ještě jednou :)

Venku příjemně svítí slunce, krajina okolo se barvi do všelijakých barev podzimního listí a rodiče s dětmi vyrážejí do parků, aby opět po čase patřičně provětrali své ať už po domácku zhotovené či v obchodě zakoupené draky. Tak toto se asi vybaví spoustě z nás, jestliže máme za úkol jmenovat pár asociací na téma podzim. Teda pokud zrovna nejste členem SSSČR. Ti si totiž toto roční období spojují s alespoň ještě jednou další událostí - podzimní valnou hromadou. A nutno říct, že tak, jako se letos vydařil onen podzim, tak podobně se vydařila i první valná hromada dalšího školního roku.

Tentokrát připadla organizace na kolegy z Olomouce, což určitě učinilo šťastnými spoustu z místních studentů a také se následně projevilo na jejich početné účasti. Stěžovat si ale jistě nemohli ani Brňáci a vrtáci z Hradce. Z Prahy a zvlášť pak z Plzně to bylo sice trochu dál, ale i tak jsme se nakonec všichni sešli v nečekaně vysokém počtu v pátek 18. října na chatě v Domašově nad Bystřicí, tedy kousek za Olomoucí, připraveni až do nedělního odpoledne vytrvale řěšit záležitosti okolo sdružení. Nicméně, před takovým výkonem je potřeba se zprvu dostatečně adaptovat na nové prostředí, a první večer po příjezdu se tedy nesl v seznamovacím duchu, pro jehož účely krásně posloužil místní klavír a zásoba čepovaného piva.

I proto se v sobotu možná některým lezlo poněkud hůře z postele, avšak projevila se trénovanost z průběhu náročného studia, a mohli jsme tak již dopoledne začít samotnou hlavní náplň, a sice projednávání věcí týkajících se sdružení. I přes rychlé vyřizování nám to zabralo celý den. Pročítaly se zprávy funkcionářů, debatovaly nové návrhy, jednotliví účastníci pak ve volbách mohli uplatnit své ambice a dosáhnout na některou z mnoha funkcí, které studenti ve sdružení zastávají. Něco po šesté hodině večerní nás pak navštívil samotný prezident ČSK (Česká stomatologická komora), pan MUDr. Pavel Chrz, spolu s členem představenstva komory, panem MUDr. Jaroslavem Vostrejžem, aby s námi debatovali o kvalitě studia, situaci po dosažení titulu, aktivitách komory a větším prohloubení spolupráce mezi našimi organizacemi. Po této vložce jednání pokračovalo svým posledním bodem, v jehož průběhu jsme např. zvolili novou hymnu sdružení nebo si poslechli tradiční záležitost „Zubní kámen" (zpívanou prvními ročníky na každoročním plesu SSSČR) v podání excelentního brněnského vedení. Konečně až pak mohla začít volná zábava, která se protáhla do brzkých ranních hodin posledního dne pobytu.

Následující dopoledne patřilo workshopu pana MDDr. Petra Kučery na téma strojové endodontické ošetření a plnění kořenových kanálků. Možnosti jak se zdokonalit ve výše zmíněném směru hojně využila většina přítomných (došlo k naplnění účastnického limitu kurzu) a pod taktovkou pana doktora pilně pracovala až do nedělního odpoledne. Když skončila i tato edukační a zároveň poslední část programu valné hromady, zmoženi náročným víkendem jsme se postarali o úklid chaty a postupně se odebrali zpět do svých studijních měst.

Celý víkend se velice vydařil. Každý den nám perfektně vařily zdejší paní kuchařky a my se tak nadlabávali jídly jako guláš, smažený řízek či svíčková na smetaně. Olomoučtí organizátoři zvládli svou úlohu na jedničku a povýšili tak pomyslnou laťku opět o něco výš. Zda-li ji překonají kolegové z Plzně se dozvíme opět za půl roku, kdy se bude konat další, tentokrát jarní valná hromada, na kterou se již všichni velmi těšíme.

 

 

 

s

Naši sponzoři