World Oral Health Day 2015

Autor: prezident

I letos slavíme 20. března Světový den ústního zdraví!

 

Světový den ústního zdraví organizuje Světová federace zubních lékařů (FDI), člen Světové zdravotnické organizace (WHO),činná na mezinárodní úrovni prostřednictvím členských stomatologických organizací. V České republice organizuje Světový den ústního zdraví
Česká stomatologická komora za podpory partnerů Listerine, Signal a Wrigley, ve spolupráci s Asociací dentálních hygienistek ČR, Českým zeleným křížem, Sdružením studentů stomatologie ČR, programem Zdravé zuby, lékárnami Dr. Max a dm drogerií, mediálním partnerem je Český rozhlas Dvojka Praha.

Letos je tento významný den zaměřený na „Úsměv na celý život" - na zdravý úsměv, který vyjadřuje pozitivní přístup k životu, který je známkou zdraví a štěstí, a který by proto měl doprovázet děti, dospělé i seniory na každém kroku. V rámci Světového dne ústního zdraví byla vydaná edukační brožurka „Pět kroků pro váš úsměv na celý život". Ta shrnuje hlavní zásady prevence - budeme rádi, pokud nám pomůžete s jejím šířením mezi pacienty. Dále je u příležitosti tohoto dne připravena spousta akcí zaměřených na prevenci zubních onemocnění.


Celý týden od 16. do 21. března 2015 budou v Praze a v některých dalších městech probíhat přednášky v rámci preventivních projektů ve školách, promoční akce v obchodních centrech
a slevové akce. Aktuální přehled všech akcí najdete na webových stránkách www.sduz.cz, kde se bude od 16. března do 1. dubna konat také fotografická online soutěž pro veřejnost o dárky od partnerů Světového dne ústního zdraví.

 

 

s

Naši sponzoři