Ve zdravém Hradci zdravý zub

Kdy a kde?

Kdy: 9. dubna 2019 od 9:00 do 15:00

Kde: Masarykovo náměstí

Ve Zdravém Hradci, zdravý zub 2018

Jako již tradičně se stal jeden zmoklý dubnový den rájem barevných zubních kartáčků a především studentů LFHK, kteří na Masarykově náměstí v centru Hradce Králové nadšeně vysvětlovali kolemjdoucím zájemcům správnou techniku čistění zubů. Ačkoli počasí nám letos skutečně nepřálo, studenti měli v modrém stanu plném Hradečanů plné ruce práce.

Už od rána k nám do stanu přicházeli zvědavci, kteří si pod dohledem zkušených studentů nacvičovali jak správně čistit zuby, dozvěděli se o příčinách zubního kazu i krvácení dásní a mohli vyzkoušet ústní vody Listerin. Kromě kartáčku Curaprox si tak odnášeli mnoho cenných informací. Pro zvláště zapálené návštěvníky byly i letos připraveny mezizubní a jednosvazkové kartáčky, jejichž význam né každý zná. Povedlo se nám tak řadě lidí vysvětlit důležitost ústní hygieny a jak na to.

Zavítaly k nám snad všechny věkové skupiny od těch nejmenších, kteří přišli s paní učitelkou v zářivých reflexních vestičkách, až po babičky se stříbrnými vlasy. Dokonce i zprvu trochu odměřené teenagery jsme dokázali zaujmout a podat jim ústní hygienu zábavnou a zajímavou cestou.

I když se studenti až do pozdního odpoledne nezastavili, úsměv se jim z tváří nevytratil a prokázali, že jednou z nich budou skvělí zubaři. Hradečtí studenti zkrátka opět nezklamali a už nyní se těší na další ročník plný zdravých hradeckých zubů.

Markéta Faltisová, 4. Ročník LFHK

midst

Partneři projektu