Studentské univerzitní víno

Autor: prezident

Nejen o zubech se dá vzdělávat :)

Ve čtvrtek 9.10.2014 jsem měla možnost reprezentovat SSS ČR na degustaci Studentského univerzitního vína pro rok 2014, která se konala v prostorách Akademické menzy na Moravském náměstí. Spolu se zástupci dalších studentských spolků Masarykovy univerzity jsme byli proškoleni profesionálním degustátorem a stali jsme se tak členy hodnotící komise.

1


Degustovali jsme celkem 30 vzorků sudových vín z 10 vybraných brněnských vinoték. Organizátoři akce poté vyhodnotili výsledky a určili dle našeho anonymního hodnocení nejlepší 4 bílá vína, 2 růžová vína a 2 červená vína. Ty jsme pak porovnávali na druhé degustaci o týden později a určili jednoho vítěze v kategorii bílých vín a jednoho vítěze v kategorii červených a růžových vín. Dále jsme také vybrali vítěznou vinotéku pro rok 2014. Nejlepší vína budou představena až na oficiální akci Studentského univerzitního vína dne 20.11.2014.

2

Výsledky by měly pomoci studentům s výběrem kvalitních a dobrých vín pro svou potřebu, která jsou zároveň stále cenově přijatelná.
Po celou dobu této akce vládla příjemná a přátelská atmosféra a jsem ráda, že kromě získání nových zkušeností jsem využila i příležitosti poznat studenty z jiných fakult nad dobrým vínem.

Markéta Šafářová

LF MUNI Brno

s

Naši sponzoři