SSS ČR na Gaudeamu

Autor: 2.viceprezident

Jak se dostat na Masarykovu univerzitu? Jaký je správný sklon kartáčku? Nejen tato témata jsme dnes řešili se středoškoláky ..

Dnes, 6. 11. 2013, jsme byli šířit slávu a věhlas stavu zubařského na evropském veletrhu pomaturitního a celeživotního vzdělávání - Gaudeamus. Výstava trvá celkem 4 dny, probíhá každoročně na brněnském výstavišti. Jak to vypadalo a jak to dopadlo?

Sešlo se nás 5 už kolem deváté hodiny ranní, další 3 se přidali později. Nakonec tedy celkem 8 studentů brněnské LF mohlo během dopoledne sloužit studentům středních škol, kteří měli zájem dozvědět se něco víc o studiu ZL na lékařské fakultě nejen v Brně. Po obědě jsme se zabydleli v zóně s podiem v sektoru Masarykovy univerzity, kde jsme pokračovali jak ve všeobecné osvětě týkající se dentálního zdraví, tak v propagaci našeho studijního směru. Zastavovali se u nás jak lidé se zájmem vylepšit svoje hygienické návyky, tak studenti se skutečným zájmem o zubní lékařství a konkrétními dotazy na přijímací zkoušky, náročnost studia a uplatnění po škole.

Kromě studentů z Brna lákali na svou fakultu i budoucí zubaři z Univerzity Palackého v Olomouci. Všeobecně se zubaři na veletrhu těšili značné oblibě a zájmu návštěvníků. Tak snad jsme někoho nalákali, rozšířili dobré jméno zubařů, studentů medicíny a třeba i SSS ČR.

Možná někoho z mladých středoškoláků uvidíme ve svých řadách. A i kdyby ne, byl to hezký a příjemný den :)

 

foto1

foto2

 

 

s

Naši sponzoři