SSS ČR a projekt Ambasadoři MU

Sdružení se aktivně zapojilo do projektu Ambasadoři MU! Ve spolupráci s rekorátem Masarykovy univerzity připravilo pro studenty středních škol z ČR i SR prohlídku fantomáren, přednášku o studiu Zubního lékařství na LF MU a diskuzi s prezidentkou sdružení.

Na sto studentů středních škol z celé České i Slovenské republiky se 13.9. zůčastnilo speciálního dne otevřených dvěří na Masarykově univerzitě v Brně. Studenti ze všech fakult pro ně připravili záživný program, který jim měl přiblížit život na vysoké škole a ukázat i možnosti mimo školních aktivit a výhody studentského života.

Sdružení nezůstalo pozadu a středoškoláky provedlo po fantomových laboratořích, kde se vyučuje převážně preklinické zubní lékařství. Jakožto fakultní učitel, měl pan doktor MDDr. Petr Kučera, pro studenty připravenu krátkou řeč ohledně studia ZL na LF MU v Brně. Studentům se dostalo spoustu rad a tipů, jak se připravit na příjmací zkoušky a na studium vyzrát.

Po prohlídce se studenti mohli zúčastnit přednášky o možnosti mi moškolních aktivit při studiu na VŠ a následné diskuze vedené prezidentkou SSS ČR, Kateřinou Miklišovou.

Více o projektu se můžete dozvědět na stránkách MU a video z pořádané akce naleznete zde.

Názory studentů na diskuzi si můžete přečíst níže. Myslíme si, že se brzy můžeme těšit na nové aktivní členy sdružení v Brně z řad ambasadorů!:)


Jaká byla diskuze s Kateřinou Miklišovou?

Diskuze s Kateřinou byla velmi zajímavá, obdivuhodná! Občas jsem nechápala při jejím vykládání, kde ty všechny aktivity bere čas. Klobouk dolů opravdu! ;)

Katka je skvělá, měla jsem tu čest si s ní popovídat i po skončení programu v kavárně. Líbilo se mi, že nám všechno řekla narovinu, nesnažila se nás jen nalákat na medicínu. Diskuze byla zajímavá, žádné výtky ani připomínky nemám.

Super :)

Dozvěděla jsem se vše, co jsem pro tu chvíli chtěla. Prezentace se mi hodně líbila. Odcházela jsem zahlcena informacemi ;)

Skvělá! Katka byla dobře informovaná a dokázala nám zodpovědět všechny dotazy týkající se jak zubárny tak všeobecného lékařství. Kromě toho, že jsem se dozvěděla spoustu nových informací, mě Katka opravdu inspirovala. Díky!

Bylo to velmi poučné. Sama sice zájem o studium medicíny nemám, ale moje kamarádka ano. Velice ráda ji své dojmy vylíčím.

Túto diskusiu hodnotím viac ako pozitívne, pretože som sa dozvedela veľa nových a dôležitých informácií o štúdiu na lekárskej fakulte. Katka nám rozprávala o štúdiu, a popri tom som tak nejak začala uvažovať aj nad zubným lekárstvom.

Katka se do vyprávění tak zabrala, že je téměř nemožné nejít na MUNI. Sice bych řekla, že se na můj vkus trochu moc rozpovídala o projektech, ale i tak byla plná nadšení a energie ze studia.

Diskuze byla velmi zajímavá a zábavná. Katka odpovídala i na dotazy ohledně všeobecného lékařství, kam má většina z nás, kteří jsme na této diskuzi byli, namířeno. O stomatologii tak básnila, že jsme se mnozí po diskuzi shodli na tom, že možná začneme uvažovat i o zubařině :D Bylo velmi motivující slyšet kolik toho Katka při studiu zvládá a co už všechno dokázala.

Páčilo sa mi to veľmi pretože ma oslovila zubarina ktorú by som rada na MU študovala :) Katka rozprávala zaujímavo a podporila nás aby sme sa vysokej školy nebáli.

Dozvedeli sme sa veľa užitočných informácií a rád. Taktiež Katka rozprávala o mimoškolských aktivitách na MU a možnostiach zahraničných pobytov (stáží).

Diskuze s Katkou byla obohacující a velmi poučná. Bavila mě.

Velice mě tato diskuze zaujala a dozvěděl jsem se hodně přínosných věcí.

Výborná, bavilo ma to.

s

Naši sponzoři