Konference Actavis

Zúčastnili jsme se zajímavé akce firmy Actavis.

Konference Actavis

V poslední lednový den roku 2013 se konala v Praze stomatologická konference na téma „Role fluoridů v orálním zdraví". Jako obvykle se za rouškou všeobecně zajímavé vědy schovávala prezentace výrobků a reklama. Ale tak to bývá a tato situace udržuje trvale vztah mezi obchodem a soukromou stomatologickou praxí v rovnováze.

Tato konference byla pořádaná firmou Actavis, která vstupuje na středoevropský trh jako nový hráč s ústními vodami, pastami jinými více či méně léčivy k dostání bez předpisu. Do pražského hotelu Marriott byli pozváni zástupci Slovenska, Polska, Srbska a Česka, mezi nimi též zástupci českých studentů zubního lékařství z řad SSS ČR.Hlavní postavou dne byl profesor Dowen Birkhed působící na univerzitě ve Švédském Götoborgu. Sám přednesl dvě zajímavá témata, doplnila ho krátká produktová prezentace firmy od zástupkyně marketingového týmu.

Přednášky nabídly radu klasických i kontroverzních tvrzení, která budila spekulace a vyvolala odbornou diskusi na konci přednášek, do níž se zapojili i čeští studenti. Se spolužáky jsme se shodli na tom, že konference postrádala výsledky z praxe a byla chudá na vlastní poznatky a obrázky profesora Birkheda. Z mého pohledu to byla dobře udělaná kompilace odborných statí ze světa míchaná s vlastním názorem, který bohužel nebyl vždy podložen fakty.

Tak jako tak den strávený v luxusním hotelu prospěl našemu přehledu o této tematice, stejně jako našim chuťovým pohárkům. Věříme, že také prospěl SSS ČR, a v nedaleké budoucnosti se můžeme těšit na přednášky pod záštitou firmy Actavis i v ostatních městech republiky, kde Sdružení působí.

Obtěžkáni reklamními tiskovinami a vzorky produktů jsme se všichni 3 vrátili večer zase domů.

Filip Hromčík, 3. ročník LF MU Brno

s

Naši sponzoři