MDDr. Karolína Floryková

Pracoviště:

FNUSA Brno

Životopis:

Jmenuji se Karolína Floryková, narodila jsem se ve Vyškově, kde jsem absolvovala základní a středoškolské vzdělání na gymnáziu, které jsem v roce 2005 úspěšně ukončila maturitní zkouškou. Následně jsem vystudovala obor zubní lékařství na lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studia jsem půl roku pracovala na konzervačním oddělení fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, odkud jsem přešla na ortodontické oddělení a započala svou tříletou specializační přípravu v oboru ortodoncie. Svoji specializační zkoušku budu skládat v červnu tohoto roku. Nyní pracuji 2 dny v týdnu na ortodontickém oddělení a 3 dny v soukromé ordinaci ve Vyškově, společně s mým tatínkem.
Již během studia jsem se aktivně zapojovala do studentských aktivit, nejprve v SSSČR, kde jsem byla editorem, koordinátorem preventivního programu a také 2 roky prezidentem. Dále jsem aktivně působila v IADS (International Association of Dental Students) a to 2 roky v pozici editora. Díky oběma organizacím jsem měla možnost získat spoustu zkušeností, cestovat, vzdělávat se a v neposlední řadě poznat mnoho báječných lidí. Řada z nich se stala mými velmi dobrými přáteli a do dnešní doby s nimi udržuji úzký kontakt.
Již 8 let se aktivně zabývám tématem dentální hygieny a ráda svoje zkušenosti předávám dál. Nyní dělám řadu přednášek, kurzů a workshopů pro odbornou veřejnost i laiky a to u nás i v zahraničí. V rámci výuky na LF hygienu učím jak studenty zubního lékařství, tak studenty dentální hygieny. Mimo jiné vedu v pozici lékaře školitele pro Brno a jižní Moravu preventivní program zaměřený na děti. Tento program umožňuje studentům LF získat know how v oblasti dentální hygieny a školit děti všech věkových kategorií.
Nesmírně mě baví a naplňuje výuka pregraduálních studentů, což je hlavní důvod, proč jsem zůstala na částečný úvazek pracovat na klinice. Vyučovala jsem preklinické zubní lékařství, hygienu i ortodoncii a to jak studenty zubního lékařství, tak studenty dentální hygieny. Doufám, že budu mít možnost ve výuce pokračovat i nadále.

Partneři kongresu