EDSA - jaké máte nové možnosti?

Autor: webmaster

Letos jsme znovu vstoupili do organizace EDSA, která studentům nabízí spoustu nových možností. Zajímá Vás jaké? Tak čtěte dále!

EDSA je studentská organizace (obdobně jako IADS), která se angažuje v mnoha mezinárodních projektech, nabízí mnoho studentských stáží (především v Evropě) a také spolupracuje s mnoha dalšími organizacemi. Jaké jsou ale možnosti pro Vás?

1) EVP = European Visiting Programme

Jeden z prvních programů EDSA, kdy může student z Evropy vyjet na stáž (dle EVP bookletu) a strávit několik dní či týdnů na univerzitě v zahraničí. Je to jedinečná příležitost vyzkoušet něco nového a ve většině zemí je připraven program sociální a také spousta jiných aktivit. Pokud se budete chtít zúčastnit, kontaktujte nás a my Vám pomůžeme!

2) Projekt Amchi

Jde o dobrovolnický projekt v severní Indii v oblasti Ladakh, který se rozběhl v roce 2012. Amchi jsou buddhističtí mnichové, jež poskytují zdravotní péči v tomto regionu. Na tomto projektu se podílí Wisdomtooth, the University of Manipal a EDSA s pomocí organizace ADEE. Projekt se koná každé léto a účastní se ho 30-40 studentů zubního lékařství a dohlížející lékaři. Projekt má seznámit Amchi i veřejnost s orálním zdravím. Studenti se starají jak o edukativní část, ale také pomáhají s nejnutnějšími zubními výkony. Je potřeba mít za sebou klinickou zkušenost na škole a vyplnit různé formuláře. Více informací najdete také na facebooku: https://www.facebook.com/amchiproject. Video z roku 2014: https://vimeo.com/105478451. Během roku vás budeme informovat ohledně data a budete se moci přihlásit do výběrového řízení a získat tak jedinečnou zahraniční zkušenost.

3) Projekt Pamoja

Nový dobrovolnický projekt EDSA má název Pamoja (=společně). Ve spolupráci s Tanzanian Dental Students' Association (TDSA) a Muhimbili University of Health and Allied Sciences (MUHAS) se konal poprvé letos v srpnu 2015 tento velmi úspěšný projekt, který nese motto: "Together maintaining a quality smile". Studenti se opět podílejí na zlepšení orálního zdraví a pomáhají dětem v Tanzánii (konkrétně v oblastech Dar es Salaam a Morogoro). Ve školách se rozdělí dobrovolníci na skupiny a děti jsou našimi dobrovolníky poučeni a dostanou vlastní kartáčky a pasty, jiní dobrovolníci se starají o screeningy či případnou zubní péči. Celý projekt vznikl i díky nízkému počtu zubařů v této zemi a snaze těchto organizací o zlepšení orálního zdraví. Projekt trvá přibližně 2 týdny a už jsme dostaly informace o dalšímu ročníku - bude se konat v SRPNU 2016! Deadline přihlášek je pondělí 7. 12. 2015, takže pospěšte. Všechny potřebné informace o podání přihlášek a dalším ročníku se dozvíte zde: https://drive.google.com/folderview?id=0B0Z241XJwBV6ZEp5bjQ5emx0eGM&usp=drive_web. Pozor! Musíte mít však alespoň 2 roky klinické praxe na škole. V tomto ročníku je také vyhlášená soutěž pro školy!! Kdokoli může uspořádat nějakou akci, která by finančně podpořila tento projekt (v minulosti např. noční party/prodej dortů apod). Každá částka pomůže a škola s největším počtem financí vyhraje speciální cenu a jeden člověk z této školy bude na projekt vyslán automaticky. Držíme palce!

4) Research Project (výzkumný projekt)

Každý rok se koná minimálně jeden výzkumný projekt, kdy si studenti mohou vyzkoušet něco nového a na různých univerzitách se účastnit výzkumu po dobu pár týdnů. Naposledy se projekt konal v Turecku na univerzitě Yeditepe a informace o dalších ročnících budou brzy zveřejněny.

5) Časopis EDSA Magazine

Jako každá správná organizace i tato má svůj vlastní časopis, který je k dispozici online či na meetingu.

6) EDSA summer camps

Každý rok se prozatím konají 2 letní kempy, jeden na Maltě a druhý v Dubrovniku a určitě se můžete těšit na další ročníky! V Dubrovniku se konal v srpnu, na Maltě v září 2015. Všechny informace jsou na našich webových stránkách průběžně aktualizovány: http://www.ssscr.cz/kongresy-a-letni-skoly a nejvíce informací najdete přímo na webových stránkách těchto kempů či na facebooku - oficiální informace o dalších ročnících teprve budou a je třeba hlídat deadline, neboť je každý rok o tyto akce velký zájem!

7) iTOP v Praze

Další z projektů EDSA, který se koná dvakrát každoročně v Praze (jaro/podzim). Projekt vznikl ve spolupráci s Curaprox a probíhá během jednoho víkendu v našem hlavním městě, kde se účastníci dozví vše o orální hygieně a také o motivaci. Více informací najdete na facebooku či na fb eventu.

Také se každoročně konají 2 meetingy této organizace a mnoho dalších projektů. Spoustu dalších informací o těchto a dalších akcích se dozvíte na jejich webové stránce: http://www.edsaweb.org/ popřípadě na facebooku.
Budeme se těšit na Vaši spolupráci!

 

EDSA delegates Leona a Nicola Reinholdovy

am

s

Naši sponzoři