Doprava po městě a okolí

Městskou hromadnou dopravu zajišťuje Dopravní podnik města Brna a Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje se sítí tramvají, trolejbusů, vlaků a autobusů. Krátkodobé i vícedenní jízdenky je možno koupit v předprodeji, na nádražích a v trafikách, případně s příplatkem u řidiče. Informace jsou k dispozici v každém vozidle. Součástí MHD je i lodní doprava na Brněnské přehradě

Automobilová doprava

Parkování v centru města je možné pouze na vyhrazených parkovacích místech, která jsou většinou placená, na okraji města jsou k dispozici velká záchytná parkoviště. K dispozici je rovněž několik velkokapacitních podzemních i nadzemních garáží.

K cestám po dálnicích a některých silnicích pro motorová vozidla je třeba silniční známka, kterou lze zakoupit na hraničních přechodech, u benzinových čerpadel, na poštách a v automobilových klubech.

Vlaková doprava

Informační centrum Českých drah
Nádražní 1, 659 30 Brno
tel.: +420 840 112 113
e-mail: info@cd.cz
Web: www.cd.cz , www.jizdnirady.cz

Letecká doprava

Návštěvníkům jižní Moravy je k dispozici mezinárodní letiště v Brně-Tuřanech, které zajišťuje pravidelné lety do Prahy, Londýna a Moskvy. Informace o letovém řádu a cenách letenek získáte v informační kanceláři, u touroperátorů a v cestovních kancelářích.

tel.: +420 545 521 309
tel.: +420 545 521 310
www.airport-brno.cz

Cyklistická doprava

Brnem procházejí dvě značené mezinárodní cyklistické trasy: Jantarová stezka, která vede z Vídně přes Brno a Ostravu do polského Krakova a druhá trasa navazuje na stezku Brno-Vídeň. Město samotné je protkáno sítí cyklostezek, o nichž najdete více informací na stránkách odboru dopravy nebo na www.cyklo-jizni-morava.cz

Zdroje: www.brno.cz

Partneři kongresu